Veiklūs metai Kelmės kredito unijoje

Veiklūs metai Kelmės kredito unijoje

Daugiau nei 2,7 tūkstančio Kelmės miesto ir rajono gyventojų vienijanti kredito unija darbingai praleido 2017-uosius. Nuo metų pradžios ji, kaip ir visos Lietuvos kredito unijos, aktyviai ruošėsi kitais metais įsigaliosiančiai kredito unijų reformai. Kelmės kredito unijos administracijos vadovė Oksana Beržanskytė teigė, kad permainų kredito unijos laukė seniai: „Nors Lietuvos kredito unijų sektorius yra vienas iš aktyviausių Europoje, mums stigo stabilumo ir bendradarbiavimo. Nuo pat 2002 metų esame Lietuvos centrinės kredito unijos nariai, todėl žinome, kiek daug naudos suteikia darbas kartu. Nuo kitų metų visos Lietuvoje veikiančios kredito unijos priklausys centrinėms kredito unijoms, dalyvaus mokumo užtikrinimo sistemoje. Manome, kad tai yra teigiamas postūmis, užtikrinsiantis kredito unijų stabilumą ir patikimumą.“

Praeitų metų vasarą Lietuvos bankas inicijavo visų kredito unijų turto patikrinimą, kurį Kelmės kredito unija įveikė be priekaištų. Deja, ne visos kredito unijos pasirodė sėkmingai. Kelios savarankiškai veikusios kredito unijos buvo priverstos po patikrinimo sumažinti savo kapitalo rodiklius ir tapo nemokiomis. Tai buvo skaudūs smūgiai kredito unijų įvaizdžiui, tačiau jų indėlininkai nenukentėjo, nes kredito unijose laikomi indėliai apdrausti tokiomis pat sąlygomis, kaip ir bankuose. Be to, kiekviena kredito unija yra atskiras juridinis asmuo, todėl vienos kredito unijos problemos neturi jokios įtakos kitų unijų veiklai. Vis dėlto, nemalonios naujienos parodė, kad kredito unijoms būtina kooperuotis ir rūpintis viena kitos stabilumu.

Gruodžio 19 d. vyksiantis Kelmės kredito unijos narių susirinkimas spręs, ar pasilikti didžiausiame kredito unijų susivienijime, neseniai atšventusiame penkioliktąjį gimtadienį – Lietuvos centrinėje kredito unijoje. Kelmės kredito unijos administracijos vadovė teigė, kad reformoje numatyta galimybė steigtis ne vienai centrinei kredito unijai iškėlė papildomą uždavinį kredito unijos valdybai: „Norime priimti mūsų kredito unijai naudingiausią sprendimą. Šiais metais visos Lietuvos kredito unijos aktyviai stiprino savo kapitalą ir ieškojo geriausių sprendimų atsinaujinančiame kredito unijų sektoriuje. Mes nuosekliai rengėmės reformai ir galime drąsiai teigti, kad esame jai pasiruošę.“

Kelmės kredito unija yra aktyvi mūsų regiono organizacija, remianti renginius (Žemdirbių šventę, Verslo dienas) ir dalyvaujanti Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupėje, prisidedančioje prie kaimo bendruomenės gerovės. „Kredito unijos misija – suteikti finansines paslaugas savo bendruomenėms. Džiaugiamės, kad beveik visos Kelmės bendruomenės yra mūsų kredito unijos klientės“.

Lietuvos centrinė kredito unija vienija daugumą Lietuvoje veikiančių kredito unijų. Per tris šių metų ketvirčius LCKU narės kredito unijos uždirbo 1,85 mln. eurų pelno.

 

Kelmės kredito unijos informacija