Internetinė bankininkystė

Su „i-Unija“ mes – dar arčiau Jūsų!

Daugumą finansinių paslaugų galite pasiekti neatvykę į savo kredito uniją. Elektroninė bankininkystė – greitas, saugus ir šiuolaikiškas būdas atlikti šias finansines operacijas nekeliant kojos iš namų:

 • Atlikite mokėjimus internetu, už kuriuos taikomi įkainiai – vieni mažiausių Lietuvoje.
 • Prisijunkite prie Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Elektroninių valdžios vartų sistemų.
 • Atsiskaitykite už komunalines ir kitas paslaugas.
 • Atsiskaitykite už prekes ir paslaugas e. parduotuvėse.
 • Sudarykite terminuotojo arba taupomojo indėlio sutartį.
 • Peržiūrėkite informaciją apie turimus kreditus: mokėjimo grafikus, palūkanas, kredito dengimo istoriją, pagrindines sąlygas.
 • Išsiųskite žinutę kredito unijai.
 • Užregistruokite mokėjimo kortelę saugiems pirkimams.
 • Įkelkite ir savo kredito unijai pateikite nustatyto formato arba laisvos formos prašymus bei kitus dokumentus.

„i-Unija“ naudotojų patogumui, prie el. bankininkystės galima prisijungti trimis skirtingais būdais:

 • Vienkartiniu saugos kodu, siunčiamu trumpąja SMS žinute
 • Mobiliuoju e. parašu
 • Tapatybės nustatymo programėle „Smart-ID“

Kodėl verta naudotis el. bankininkystės paslauga?

fast

Greita

Daugumą operacijų galite atlikti neatvykę į kredito uniją.

euro

Taupu

Mokėjimo paslauga internetu už patrauklius įkainius.

patogu

Patogu

Prisijungti galite Jums patogiausiu būdu: vienkartiniu saugos kodu, gauta SMS žinute, mobiliuoju e. parašu arba „Smart-ID“ programėle.

saugu

Saugu

Visos operacijos vykdomos laikantis griežčiausių saugumo standartų.

Kaip pradėti naudotis el. bankininkystės paslauga?

1 (1)
Sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Tam prireiks Jūsų asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.
2 (1)
Jums bus suteiktas naudotojo kodas bei pirminis slaptažodis, kuriais naudodamiesi prisijungsite prie „i-Unija“.
3
Atlikite mokėjimus, mokėkite už paslaugas, atsiskaitykite elektroninėse parduotuvėse ir naudokitės kitomis galimomis paslaugomis.

Dažniausi klausimai

Svarbūs dokumentai

Kur rasti elektroninių paslaugų naudojimo taisykles?

Elektroninių paslaugų naudojimo taisykles rasite čia.

Kur rasti elektroninių paslaugų teikimo sutartį?

Elektroninių paslaugų teikimo sutartį rasite čia.

Kaip pradėti naudoti „i-Unija“

Kur rasti el. bankininkystės „i-Unija“ naudojio vadovą?

El. bankininkystės „i-Unija“ naudojimo vadovą rasite čia.

Kaip tapti kredito unijos el. bankininkystės „i-Unija“ vartotoju?
 1. Susisiekite ir sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Tam Jums reikės turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
 2. Jums bus suteiktas naudotojo kodas bei pirminis slaptažodis, kuriais prisijungsite prie sistemos.
 3. Jei prie sistemos pageidausite jungtis naudodami vienkartinį saugos kodą, nurodykite savo mobiliojo telefono numerį, kuriuo Jums bus atsiųstas SMS su vienkartiniu saugos kodu. Šiuo būdu galėsite tvirtinti riboto dydžio operacijas, o didesniems mokėjimams atlikti reikalinga įsigyti mobilųjį e. parašą arba susikurti „Smart-ID“ paskyrą.
 4. Kredito unijos darbuotojai paaiškins, kaip naudotis paslaugomis internetu.
Kaip galiu prisijungti prie el. bankininkystės „i-Unija“?

Interneto naršyklės adresų eilutėje įveskite www.i-unija.lt arba nukreipkite akis į dešinį viršutinį ekrano kampą, kuriame matysite „i-Unija“ piktogramą, spustelėkite ir automatiškai būsite nukreipti į el. bankininkystę.

Nepamirškite, kad kiekvieną kartą prisijungdami prie el. bankininkystės sistemos, turėsite įrašyti savo naudotojo kodą (nurodytą sutartyje) ir nuolatinį slaptažodį. Įvedus šiuos duomenis, kitame lange reikia pasirinkti, su kuria priemone norėsite prisijungti: vienkartiniu saugos kodu, siunčiamu SMS žinute, kvalifikuota „Smart-ID“ paskyra ar mobiliuoju e. parašu.

Kaip galiu pakeisti slaptažodį?

Pirmą kartą jungdamiesi prie el. bankininkystės ir suvedę teisingą naudotojo kodą, pirminį slaptažodį bei prisijungimą patvirtinę viena iš priemonių (vienkartiniu saugos kodu, gautu SMS žinute, „Smart-ID“ programėle arba mobiliuoju e. parašu), atsidarys langas, kuriame bus prašoma pakeisti pirminį slaptažodį. Įveskite pirminį slaptažodį, naują slaptažodį, dar kartą pakartokite naują slaptažodį ir patvirtinkite savo pasirinkimą. Naują (nuolatinį) slaptažodį turi sudaryti ne mažiau kaip 8 simboliai.

Ką daryti pamiršus nuolatinį slaptažodį?

Jei pamiršote nuolatinį slaptažodį, kuris reikalingas prisijungiant prie el. bankininkystės, kreipkitės į kredito uniją elektroniniu paštu arba atvykite į skyrių. Pateikus prašymą, kredito unijos darbuotojas padės Jums susikurti naują nuolatinį slaptažodį.

Ką daryti jei prisijungimas blokuojamas?

3 kartus neteisingai suvedus nuolatinį slaptažodį, el. bankininkystės sistema užblokuos Jus 3 valandoms. Jei Jūs neprisimenate savo nuolatinio slaptažodžio, Jums reikia kreiptis į kredito uniją elektroniniu paštu arba atvykti į skyrių, kur Jums bus atnaujintas prisijungimas prie sistemos.

Prisijungimo būdai

Kas yra vienkartiniai saugos kodai, siunčiami SMS žinute?

Vienkartiniai saugos kodai, siunčiami SMS žinute, yra skirti kliento tapatybės identifikavimui el. bankininkystėje ir jo atliktų operacijų patvirtinimui. Šie vienkartiniai 4 skaitmenų saugos kodai, siunčiami į kliento nurodytą mobiliojo telefono numerį, kiekvieno prisijungimo prie sistemos bei kiekvienos operacijos (išskyrus mokėjimus tarp savo sąskaitų) tvirtinimui kliento turi būti įvesti į tam skirtą el. bankininkystės sritį.

Kaip prisijungti su vienkartiniu saugos kodu, siunčiamu SMS žinute?

Pasirinkus vienkartinio saugos kodo, siunčiamo SMS žinute, prisijungimo būdą, turėsite nurodyti 4 skaitmenų kodą, kurį gausite SMS žinute. Telefono numerį SMS vienkartinių kodų siuntimui galite pateikti šiais būdais:

 • pateikus standartizuotą prašymą kredito unijoje arba elektroniniu paštu;
 • prisijungus prie el. bankininkystės su mobiliu e. parašu, pasirinkite: „Mano i-Unija“ -> „Mano duomenys“. Jeigu esate kredito unijai pateikę nors vieną savo mobilaus telefono numerį, tada pasirinkite „Kontaktai“ ir varnele nurodykite tą mobilaus telefono numerį, kurį pageidaujate naudoti prisijungimui prie „i-Unija“ / operacijų tvirtinimui. Jeigu nesate pateikę nei vieno mobilaus telefono numerio – pasirinkę „Kontaktai“ paspauskite „Naujas“ ir įveskite pageidaujamą naudoti mobilaus telefono numerį. Išsaugoję duomenis, varnele nurodykite, jog pageidaujate naują mobilaus telefono numerį naudoti prisijungimui prie „i-Unija“ / operacijų tvirtinimui.
Kaip pakeisti mobiliojo telefono numerį, kredito unijai nurodytą vienkartiniams saugos kodams gauti SMS žinute?

Atnaujinti mobilaus telefono numerį galite prisijungę prie el. bankininkystės ir pasirinkę „Mano i-Unija“ -> „Mano duomenys“ (jeigu jungiatės kaip įmonės ar kito asmens atstovas, rinkitės „Įgaliotinio duomenys“), skiltyje „Kontaktai“. Pirmiau atžymėkite varnelę nuo šiuo metu naudojamo mobilaus telefono numerio ir tik tada varnele pažymėkite tą numerį, kurį pageidaujate naudoti prisijungimui prie „i-Unija“ / operacijų tvirtinimui. Pasirinkite „Patvirtinti duomenis“ (jeigu jungiatės kaip įmonės ar kito asmens atstovas, patvirtinimas įvyksta automatiškai pažymėjus / atžymėjus požymį). Duomenis patvirtinti galite „Smart-ID“ programėle, mobiliuoju e. parašu arba vienkartiniu saugos kodu, siunčiamu SMS žinute.

Svarbu! Duomenys tvirtinami ta pačia prisijungimo priemone, su kuria Jūs esate prisijungę. Jeigu norite patvirtinti numerio pakeitimą, pasirinkę tvirtinimą vienkartiniu saugos kodu, šį duomenų keitimą turėsite patvirtinti su senuoju mobiliojo telefono numeriu, atsijungti nuo el. bankininkystės pasirinkę mygtuką „Atsijungti“ ir tik tada galėsite jungtis su naujai nurodytu mobiliuoju telefono numeriu.

Jeigu atnaujinti kontaktų nepavyksta – kviečiame kreiptis į kredito uniją.

Ką daryti, jei negaunu vienkartinio saugos kodo, siunčiamo SMS žinute?

Rekomenduojame atlikti šiuos veiksmus:

 • pabandykite perkrauti telefoną (taip perkraunama SIM kortelė, kuri gali būti užstrigusi);
 • pasitikrinkite, ar telefone nėra perpildyta SMS atmintis;
 • pasitikrinkite, ar Jums nėra apribotos mobiliojo ryšio operatoriaus paslaugos;
 • jeigu naudojatės išankstinio mokėjimo paslaugomis, (Lietuvoje – „Pildyk“, „Ežys“, „Labas“ ir kt.) patikrinkite, ar savo sąskaitoje turite pinigų. Vienkartiniai saugos kodai Jums nieko nekainuoja, tačiau kartais dėl to gali pasitaikyti techninių trukdžių;
 • patikrinkite, ar telefone netaikote „SenderID“ blokavimo LKU.LT siunčiamiems pranešimams;
 • jei naudojate tarptinklinio ryšio paslaugą „Roaming“, pabandykite prisijungti prie kito operatoriaus;
 • pabandykite įsidėti SIM kortelę į kitą telefoną.

Jeigu vis tiek negaunate vienkartinio SMS kodo arba jis atsiunčiamas per vėlai, kreipkitės kredito uniją.

„Smart-ID“ programėlė

Kas yra „Smart-ID“ programėlė?

Tai bendrovės „SK ID Solutions“ sukurta nemokama programėlė išmaniesiems įrenginiams – telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, – su kuria galima prisijungti ir tvirtinti operacijas el. bankininkystėje „i-Unija“. Programėlė veikia įrenginiuose, kuriuose įdiegta „Android“ arba „iOS“ operacinė sistema, o atsisiųsti ją galima iš „Google Play“ arba „App Store“. Atsisiuntę „Smart-ID“ programėlę, susikursite tik Jūsų valdomą paskyrą su savo PIN kodais, kuriuos naudosite prisijungimui ir operacijų tvirtinimui.

Su „Smart-ID“ atmintine galite susipažinti čia.

Kokia „Smart-ID“ paskyra reikalinga prisijungimui ir operacijų tvirtinimui?

Prisijungti prie „i-Unija“ galite naudodamiesi tik kvalifikuota „Smart-ID“ paskyra (atsidarius programėlę, jos fonas yra baltas). Jeigu programėlės fonas yra žalias – Jūsų paskyra nėra kvalifikuota ir Jums prisijungti nepavyks. Kad paskyra taptų kvalifikuota, galite ją susikurti iš naujo, naudodami mobilųjį e. parašą, tapatybės kortelę arba biometrinį identifikavimą, daugiau informacijos rasite čia.

Kaip pakelti savo paskyros lygį, galite sužinoti šiame vaizdo įraše: https://youtu.be/OA8QVo0qb40

Kaip prisijungti prie el. bankininkystės su „Smart-ID“?

Pasirinkus prisijungti su „Smart-ID“ programėle, kompiuterio ir programėlės ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir programėlės ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa, ir tik tada įveskite savo „Smart-ID“ programėlės PIN1 kodą.

Kiek laiko galioja „Smart-ID“ paskyra?

Jūsų paskyra galioja 3 metus. Prieš pasibaigiant paskyros galiojimo laikui, programėlė pateiks informavimo pranešimą apie artėjančią paskyros galiojimo pabaigą. Paspaudus „Atnaujinti paskyrą“ sekite instrukcijas telefono ekrane ir atsinaujinkite savo „Smart-ID“ paskyrą.

Kaip prisijungti prie el. bankininkystės ir tvirtitnti operacijas su „Smart-ID“
 • Norėdami prisijungti prie el. bankininkystės su „Smart-ID“, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimo „Smart-ID“ įrankiu būdą.
 • Kompiuterio ir išmaniojo įrenginio ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir išmaniojo įrenginio ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir įveskite savo sukurtą PIN1 kodą „Smart-ID“ programėlėje, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, pasirinkite patvirtinti mokėjimą. Kompiuterio ir išmaniojo įrenginio ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą ir operacijos sumą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir išmaniojo įrenginio ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir operacijos suma yra ta, kurią ir pageidaujate atlikti. Tik tuomet, jei kodai sutampa, įveskite savo sukurtą PIN2 kodą „Smart-ID“ programėlėje, tokiu būdu patvirtindami mokėjimo veiksmą.
Kada „Smart-ID“ paskyra yra blokuojama?
 • Nesėkmingai įvedus PIN kodą 3 kartus iš eilės pirmą kartą, Jūsų paskyra bus užblokuota 3 val.
 • Tai padarius 3 kartus iš eilės antrą kartą, Jūsų paskyra bus užblokuota 24 val.
 • Trečiojo nesėkmingo bandymo atveju Jūsų paskyra bus užblokuota be galimybės atblokuoti. Tokiu atveju Jums reikės ištrinti turimą paskyrą ir susikurti ją iš naujo.

Mobilusis e. parašas

Kas yra mobilusis e. parašas?

Tai viena saugiausių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, leidžiančių prisijungti ir vykdyti operacijas el. bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

Kaip įsigyti mobilujį e. parašą?

Nuvykite į savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Тelia“, „Bitės“, „Tele2“, kt.) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus e. parašo sertifikatu. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją.

Dėmesio: mobilus e. parašas gali būti išduotas tik mobiliųjų operatorių abonentams. Išankstinio mokėjimo paslaugų naudotojams mobilus e. parašas neišduodamas.

Mobilus e. parašas veikia tiek su paprastais, tiek su išmaniaisiais telefonais, tačiau yra modelių, kuriuose šia paslauga naudotis negalima. Tokių telefonų modelių sąrašą galite rasti čia.

Kur dar galiu naudoti mobilujį e. parašą?

Mobilųjį e. parašą galima naudoti ne tik jungiantis prie el. bankininkystės, bet ir norint prisijungti prie „Sodros“, LR savivaldybių, įvairių paslaugų teikėjų sistemų. Visą sąrašą, kur galite pasinaudoti mobiliu e. parašu, galite rasti adresu https://www.elektroninis.lt/.

Kaip prisijungti prie el. bankininkystės ir tvirtinti operacijas naudojantis mobiliu e. parašu?
 • Norėdami prisijungti prie el. bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimo būdą mobiliu e. parašu ir spauskite mygtuką „Toliau“.
 • Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir „Smart-ID“ programėlėje rodomas kontrolinis kodas sutampa, tada paspauskite mygtuką „Gerai“.
 • Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus e. parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, spauskite „Patvirtinti mokėjimą“. Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą.Įsitikinkite, kad kompiuterio ir „Smart-ID“ programėlėje rodomas kontrolinis kodas sutampa. Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus e. parašo sPIN kodą ir tokiu būdu patvirtinkite mokėjimo veiksmą.

Kaip prisijungti mobiliu e. parašu, sužinokite šiame vaizdo įraše: https://youtu.be/EgXqUMlm2VM

Koks mobilaus e. parašo paslaugos įkainis?

Naudodami mobilųjį e. parašą jungtis prie el. bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti Jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Kaip blokuoti, atšaukti mobilųjį e. parašą?

Norėdami blokuoti arba atšaukti mobilųjį e. parašą, turite kreiptis į mobiliojo ryšio operatorių, Jums išdavusį SIM kortelę. Taip pat nedelsiant kreipkitės į savo mobiliojo ryšio operatorių, jei praradote telefoną su SIM kortele, kurioje įdiegtas mobilus e. parašas, arba įtariate, kad sPIN kodas tapo žinomas tretiesiems asmenims.