Dėmesio vyksta paskolų akcija!

Būkite atidūs vertindami vartojimo kredito pasiūlymus!

PRIMENAME: Būkite atidūs vertindami vartojimo kredito pasiūlymus! - mažiausios palūkanos negarantuoja pigiausio skolinimosi varianto.

Artėjant šventėms pastebime suaktyvėjusią vartojimo kredito davėjų reklamą, kurioje dažnu atveju akcentuojamos: „mažos palūkanos“, „mikroskopinės palūkanos“, „sumažėjusios palūkanos“, „palūkanos tik x proc.“ ir t.t. Atkreipiame dėmesį, kad šiose vartojimo kredito reklamose kredito davėjai privalo ir pateikia „Vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdį“, kuriame nurodomi visi su vartojimo kreditu susiję mokesčiai.

Kodėl šis pavyzdys toks svarbus ir visiems kredito davėjams pagal galiojančius teisės aktus privalomas?

Siekiant užtikrinti atsakingą skolinimą, vartojimo kredito reklamai taikomi papildomi reikalavimai, kurie skirti atskleisti visus mokesčius susijusius su vartojimo kreditu taip išvengiant potencialių vartojimo kreditų gavėjų klaidinimo. 

Pateikiame tipinį vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdį:

„skolinantis 10.000 Eur, kai sutartis sudaroma 120 mėn., fiksuota metinė palūkanų norma 6,65%, mėnesinis administravimo mokestis – 7 Eur, sutarties sudarymo mokestis 4,9% (grąžinamas lygiomis dalimis per visą sutarties laikotarpį), mėnesio įmoka 125,4 Eur, bendra sumokama suma 15047,52 Eur, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – 9,12%“ – taip pateikiamas privalomas tipinis vartojimo kredito metinės normos apskaičiavimo pavyzdys. 

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Kaip ir minėjome potencialūs vartojimo kredito davėjai dažnu atveju savo pateikiamoje reklamoje pagrindinius akcentus sutelkia ties vartojimo kreditui taikoma palūkanų norma, šiuo atveju 6,65 %. Ilgametė patirtis rodo, kad klientui šis rodiklis išlieka vienu svarbiausiu renkantis vartojimo kredito davėją, BET atkreipiame dėmesį, kad šiame pavyzdyje yra daug kitos vertingos informacijos, kuri gali pakeisti Jūsų pasirinkimą.

Visų pirma prie kas mėnesį mokamos paskolos dalies ir palūkanų (114,31 Eur/mėn, jei pasirenkamas grąžinimas lygiomis dalimis) teks mokėti ir mėnesinį 7 Eur administravimo mokestį, kuris į 6,65 % fiksuota metinę palūkanų normą neįtraukiamas.

Taip pat pavyzdyje nurodomas ir 4,9% sutarties sudarymo mokestis, kuris būtų lygus 490 Eur, šiuo atveju mokestis išdalinamas lygiomis dalimis per visą sutarties laikotarpį, taip prie Jūsų mėnesinės įmokos (114,31 + 7) 121,31 Eur, prisideda dar 4,08 Eur/mėn. bendra mėnesio įmoka 125,40 Eur.

Tai kaip išsirinkti tinkamą paskolos gavėją ir nepakliūti „ant kabliuko“?

Atsakymas pateiktas mūsų aptariamame vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdyje, tai – bendra vartojimo kredito metinė norma (BVKMN). Šis rodiklis apskaičiuojamas susumavus visus su vartojimo kreditu susijusius mokesčius ir pateikiamas procentine išraiška, kuris ir turėtu būti pagrindinis rodiklis renkantis vartojimo kredito davėją. Šiuo atveju bendra vartojimo kredito kainos metinė norma yra 9,12%, taigi papildomi mokesčiai sudaro daugiau nei trečdalį mokamų metinių palūkanų.

IŠVADA: nepriklausomai kaip greitai reikia pinigų, visada įvertinkite visus vartojimo kredito mokesčius, gaukite kelis vartojimo kredito pasiūlymus ir visada atkreipkite dėmesį į bendrą vartojimo kredito metinę normą (BVKMN), tai pagrindinis rodiklis.